Móda

V zime sa zahrejte kvalitným kožuchom

Nápadité, klasické i luxusné – také sú trendy v kožušinách na tento rok. Vždy záleží na žene, ktorý model ju osloví. „V porovnaní s prechodnými koženými bundičkami sa v prípade kožuchov a kožušinových búnd trochu uberá na farebnosti. Kým jesenné trendy hovoria o jasných farbách, v prípade kožuchov sú v móde striedmejšie farby, prípadne zvieracie vzory. Nápaditosť sa však premieta do materiálov a spracovania. Tohtoročné modely rozhodne nie sú nudné,“ hovorí majiteľka predajne kože a kožušín ASPENDOS exclusive leather Tereza Krchová.

Práve špeciálna úprava môže na prvý pohľad prekvapiť. Kožušinové bundy, ktoré sú kombináciou jahňacej kože a kožušinového goliera, vďaka metalickému vzhľadu pripomínajú lesklú látku. Ide však o špeciálnu úpravu – najnovší hit v spracovaní kože a kožušín. Vďaka nemu a zaujímavému strihu tak kožuch pôsobí mladistvo a športovo. Zahreje však rovnako.

Dobre pôsobia i klasické strihy, ktoré vďaka detailom vyzerajú elegantne i luxusne. Na svoje si prídu aj ženy, ktoré rady nosia paletá, pretože sú v móde aj túto sezónu. Z materiálov sa veľmi dobre uplatňuje velúr v kombinácii s kožušinovými goliermi – napríklad z mývala. Krásne modely vznikajú aj spojením jemnej jahňacej kože a líšky či barana. Luxusný vzhľad zabezpečí norkový kožuch. V ponuke predajne nájdete kratšie i dlhšie verzie. „Krásne pôsobí kratší kožuch z rupovanej teda pretrhanej norky v kombinácii s líškou, ale i paleto. Klasikou však ostáva dlhý norkový kožuch, ktorý podľa môjho názoru nevyjde z módy nikdy,“ zdôrazňuje Tereza Krchová.

V tohtoročnej ponuke si na svoje prídu aj muži. Pánske kožuchy, rovnako ako tie dámske, tiež prešli vývojom a prispôsobujú sa nielen trendom ale aj potrebám mužov. Tí uprednostňujú bundy v zemitých farbách. „Dôraz sa kladie na detail. Či už je to štepovanie, lemovanie alebo výraznejší golier. Vznikajú tak zaujímavé kombinácie. Veľmi pekne vyzerá napríklad spojenie velúr a golier z vlka. Muži však celkovo uprednostňujú športovú módu, preto im vychádzame v ústrety výberom modelov,“ hovorí majiteľka predajne ASPENDOS exclusive leather a zároveň dodáva, že v predajni si určite každý vyberie. Vďaka možnosti kúpy na splátky a to aj bez navýšenia sa tak kožuch stáva dostupným luxusom, ktorý si môže dovoliť každý.

Poznámka: Všetky kožušiny predávané v predajni ASPENDOS exclusive leather spĺňajú kritériá CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) – dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín.

ASPENDOS exclusive leather
City gate
Námestie SNP 19
Tel: +421 903 544676
E-mail: aspendos@aspendos.sk
Web: www.aspendos.sk

 

Preposlať známemu

Chýba Vám niečo v našej ponuke? Chýba Vám niečo v našej ponuke?
Neváhajte nás kontaktovať!
Píšte: info@vip.sk